« Takaisin

Aada Partanen Takkula Tallikilpailu Cupin voittoon


Kuvassa Aada Partanen- Huzar

Anu Iivanainen. 25.11.2019

Lahden Ratsastajien Aada Partanen ratsasti neliosaisen Takkula Tallikilpailun Cupin voittoon. Aada osallistui kaikkiin osakilpailuihin Takkulan Ratsastuskoulun hevosilla Martell ja Huzar. 

Toiseksi eniten pisteitä keräsi seuratoveri Taika Vapalahti- Difonius ja kolmannen palkinnon taituroivat Okeroisten Ratsastajien Katja Sipola – Aamun Samurai

Päivän pääluokan. vaativa B:2 parhaat pisteet nappasivat Korpikylän Ratsastajien Sara Niinimäki- hevosella D, Helppo A luokan voittoon ratsasti Lahden Ratsastajien Taika Vapalahti- Difonius, Helppo B luokan voitti Okeroisten Ratsastajien Katja Siipola – Aamun Samurai ja helppo C luokan voittoruusukkeen Kuhmoisten Kopseen Meija Lahtinen- Kirjonummen Uni

Takkula Tallikilpailu Cupissa pisteitä keräsi lähes 50 ratsukkoa ympäri etelä-suomea

TULOKSET

Aada Partanen –Martell ja Huzar LR 30 p
Taika Vapalahti- Difonius LR   21 p
Katja Sipola- Aamun Samurai OkRa 20p

TULOKSET  24.11.2019

Lahden Ratsastajat ry

Luokka 1 - Helppo D:3 2013

1)Linda Liiri, Lahden Ratsastajat ry – Hyvä Tavaton 57.632%

Luokka 2 - Helppo C, E.B. Special 

1) Meija Lahtinen, Kuhmoisten Kopse ry – Kirjonurmen Uni 65.238%, 2) Mia Tuomi, Nastolan Urheiluratsastajat ry – Timon Grönkulla 65.000%, 3) Emilia Hämäläinen, Kärkölän Urheiluratsastajat ry – Hiitta 64.048%, 4) Eva Lammio, Kuhmoisten Kopse ry – Belinde 63.810%, 5) Oona Järvinen, Lahden Poniurheilijat ry – Härmän Sukka 59.524%, 6) Emilia Poutala, Lahden Ratsastajat ry – Aale 55.000%, 7) Veera Juvonen, Lahden Poniurheilijat ry – Sealand Simonette 48.571%, 8) Marianne Männistö, Nastolan Urheiluratsastajat ry – Kashmir Kesk.

Luokka 3 - Helppo B:0 2009 

1) Katja Sipola, Okeroisten Ratsastajat ry – Aamun Samurai 66.400%, 2) Heidi Jokinen, Ruohojärven Kartanon Ratsastaj – Kreppi 61.600%, 3) Mia Tuomi, Nastolan Urheiluratsastajat ry – Timon Grönkulla 60.600%, 4) Aada Partanen, Lahden Ratsastajat ry – Huzar 55.400%, 5) Anniina Lamponen, Mäntyharjun Ratsastajat ry – Lovelas 54.400%, 6) Sara Järvinen, Lahden Ratsastajat ry – Maranello 53.000%

Luokka 4 - Helppo A:1 2009

1)Taika Vapalahti, Lahden Ratsastajat ry – Difonius SDH 62.500%, 2) Sara Niinimäki, Korpikylän Ratsastajat ry – D 61.923%, 3) Aada Partanen, Lahden Ratsastajat ry – Huzar 55.577%, 4) Sonja Sihvola, Kymijoen Ratsastajat ry – Pessan Illuusio 54.808%, 4) Katja Sipola, Okeroisten Ratsastajat ry – Aamun Samurai 54.808%

Luokka 5 - Vaativa B:2

1) Sara Niinimäki, Korpikylän Ratsastajat ry – D 60.313%, 2) Rita Nurminen, Ruohojärven Kartanon Ratsastaj – Morfina 59.844%, 3) Taika Vapalahti, Lahden Ratsastajat ry – Difonius SDH 57.969%

« Takaisin