« Takaisin

Takkulan Tallikilpailun tuplavoittajana Amanda Partanen


Kuvassa Amanda Partanen

Anu Iivanainen. 23.09.2019

Takkula Tallikilpailu Cup I osakilpailu käytiin 22.9. Lahden Ratsastajien Aada Partanen - Martell nappasivat tuplavoitot
syksyn Takkula Tallikilpailu Cupin ensimmäisestä osakilpailusta ja pitävät nyt johtopaikkaa kokonaiskisassa. Voitot tulivat 70 cm ja 80 cm luokista.

90 cm voittoon ratsasti Loikalan Kartanon Riina Westman -Cassandra ST  ja 100 cm voittivat Hollolan Ratsastajien Julia Nurminen- Alvarssin.

TULOKSET Lahden Ratsastajat ry

Luokka 2, 50/60 cm, arv. 367.4 (A0/A2)

1) Bea Nieminen / Merimaan Ruhtinas (LAPU) 0-0/35,09,  2) Miia Haara / Lalapalooza 3087 (LR) 0-0/38,44 Luokka 3, 70cm, arv. A.2.0,  1) Aada Partanen / Martell (LR) 0/44,35, 2) Elena Aalto / Merle (LaSeR) 0/46,06, 3) Camilla Carroll / Tintin Neilikka (LAPU) 0/46,10, 4) Bea Nieminen / Merimaan Ruhtinas (LAPU) 0/50,12 Luokka 4, 80 cm, arv. 367.4 (A0/A2) 1) Aada Partanen / Martell (LR) 0-0/30,84, 2) Eveliina Ala-Seppälä / Raatilan Sir Velvet (OKRA) 0-0/34,84, 3) Riina Westman / Cassandra ST (LKR) 0-0/35,04, 4) Camilla Carroll / Tintin Neilikka (LAPU) 4-0/34,47, 5) Saana Peltonen / Parabellimo (VEKARA) 0-4/36,03,6) Hanne Helenius / Solid Chaos (LR) 999/6) Jessika Eliander / Sir Granlund F (LR) 999/, Luokka 5, 90 cm, arv. 367.4 (A0/A2), 1) Riina Westman / Cassandra ST (LKR) 0-0/37,75, 2) Julia Nurminen / Alvarssin (HOR) 0-0/50,94, 3) Arvi Martikainen / Catamarco (RKR) 0-4/38,3 Luokka 6, 100 cm, arv. 367.4 (A0/A2), 1) Julia Nurminen / Alvarssin (HOR) 0-0/47,41, 2) Arvi Martikainen / Catamarco (RKR) 999/

Penny & Friends aloittelijoiden esteluokka Kaikki palkittiin ruusukkein ja kunniakirjoin Ada Partanen- Fernanada Katariina Kankaala- Pinkki Minttu Niemeläinen- Likan Vipellys Saara Ylitalo- Fernanda Hertta Jylhä-Ollila – Miranda

Takkula Tallikilpailu Cup Syyskausi 2019  Kokonaispisteet  I- osakilpailun jälkeen

Aada Partanen- Martell            LR                             9
Julia Nurminen –Alvarssin        HOR                          8
Eveliina Ala-Seppälä Raatilan   Sir Velvet   Okra         8
Riina Westman –Cassandra      LoK                           7
Arvi Martikainen- Catamarco    RKR                          7
Camilla Carroll- Tintin Neilika   LPU                           6
Saana Peltonen- Parabellimo    VEKARA                     5

Mini Cup
Bea Nieminen – Merimaan Ruhtinas LPU                  3
Miia Haara- Lalapalooza LR                                     2

II osakilpailu ratsastetaan 13.10 Kouluratsastuskilpailuna

Tervetuloa Takkulaan

 

« Takaisin